PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Štyria hráči, o ktorých má Solskjaer v lete záujem

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Štyria hráči, o ktorých má Solskjaer v lete záujem

Jadon Sancho, Harry Kane, Declan Rice a Pau Torres sú na prestupovom radare nórskeho manažéra. Solskjaer si je vedomý, že získať všetkých štyroch hráčov je nereálne. Najpravdepodobnejší je príchod dvojice Torres a Sancho.

Solskjaer sa po prehre s Villarrealom vyjadril, že pre boje o najvyššiu priečku v Premier League potrebuje posilniť pozíciu stredného obrancu, krídelníka, záložníka i útočníka.

Pre získanie všetkých štyroch posíl by však museli diabli siahnuť poriadne hlboko do svojej pokladnice, keďže celková transferové čiastka by sa prehupla cez 300 miliónov libier.

Obranca Villarrealu Torres bol jedným z nečakaných hrdinov penaltového rozstrelu vo finále Európskej ligy a teraz by mohol hrávať po boku Harryho Maguira v strede obrannej formácie diablov.

Podľa denníka Guardian by 24-ročný hráč mohol United vyjsť na čiastku 26 miliónov libier, čo je polovičná suma ako za stredného obrancu Realu Madrid Raphaela Varaneho.

Prezident španielskeho klubu Fernando Roig nedávno otvoril dvere k dohode a pre El Transistor povedal, že je otvorený prípadnému prestupu hráča s dodatkom, že "musí existovať dohoda medzi všetkými tromi stranami".

Aj príchod 21-ročného krídelníka Jadona Sancha z Borussie Dortmund je veľmi pravdepodobný. Hráča, ktorému o dva roky končí kontrakt s nemeckým klubom, by diabli mohli získať za 75 miliónov libier. To je o 25 miliónov menej, ako Borussia žiadala za služby svojej hviezdy počas minulého leta.

Iná situácia je pri dvojici Harry Kane a Declan Rice. Rokovania s Tottenhamom a West Hamom budú ťažkým orieškom pre každého záujemcu.

Daniel Levy očakáva, že za 27-ročného hviezdneho zakončovateľa zinkasuje minimálne 100 miliónov libier. Útočník sa po skončení sezóny vyjadril, že v lete chce káder Spurs opustiť.

Ani West Ham sa nemieni vzdať svojej veľkej opory zo stredu zálohy lacno a bude od prípadného záujemcu požadovať deväťcifernú čiastku. Rice má iba 22 rokov a platný kontrakt až do júna 2024.

O dvojicu Rice a Kane sa navyše zaujíma aj mestský rival červených diablov Manchester City.