Jadona Sancha chcú štyri kluby, cena Erlinga Haalanda je 150 miliónov libier

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 2 minúty

Jadona Sancha chcú štyri kluby, cena Erlinga Haalanda je 150 miliónov libier

Manchester United má naďalej záujem o Jadona Sancha a ešte neuzavrel rokovania s Paulom Pogbom o novom kontrakte. Borussia Dortmund nepredá toto leto Erlinga Haalanda za menej ako 150 miliónov libier.

VPN365.EU

Reportér Dharmesh Sheth sa pre Sky Sports News vyjadril, že štyri kluby majú toto leto záujem o podpísanie krídelníka Borussie Dortmund Jadona Sancha.

Najväčší záujem má Manchester United, ktorý sa o Sancha zaujímal už aj počas minulého leta.

Športový riaditeľ Dortmundu Michael Zorc uviedol, že Sanchovi bude umožnený odchod na základe "džentlmenskej dohody" a za predpokladu, že "budú splnené určité podmienky".

Počas minulého leta Dortmund za svoju hviezdu žiadal 108 miliónov libier. Teraz sa nehovorí o žiadnej konkrétnej čiastke, ale určite musí byť nižšia.

Sky Sports News uviedol, že Dortmund by prijal dohodu vo výške okolo 80 miliónov libier.

Sancho chce hrať v budúcej sezóne Ligu majstrov a preto bude veľa záležať aj na tom, či sa Borussia do tejto súťaže vôbec prebojuje.

Dortmund tiež verí, že pri útočníkovi Erlingovi Haalandovi sú ešte v silnejšej pozícii, ako tomu bolo vlani v lete, keď sa United pokúšal podpísať Sancha.

So Sanchom sa dohodli, že ho nechajú odísť z klubu, ak nový záujemca o jeho služby vyplatí nemeckému klubu 120 miliónov eur do 10. augusta. Pri Haalandovi žiadna takáto dohoda neexistuje.

Dortmund toto leto nepredá Haalanda za menej ako 150 miliónov libier, a to aj v prípade, že sa mu nepodarí kvalifikovať sa do Ligy majstrov.

Predpokladalo sa, že v prípade nepostúpenia do nasledujúcej edície Ligy majstrov, bude Dortmund prinútený hráča predať. Toto však predstavitelia Dortmundu odmietajú a hráčovi i jeho agentovi Minovi Raiolovi oznámili, že sa nenechajú tlačiť do žiadneho obchodu.

Jeden zo zdrojov Sky Sports News dokonca uviedol, že v lete bude vojna, ak klub skončí mimo miest zaručujúcich účasť v Lige majstrov.

Dortmund je momentálne v Bundeslige na piatej priečke, jeden bod za štvrtým Eintrachtom Frankfurt a dva body za tretím Wolfsburgom. V posledných dvoch kolách ho čaká doma Lipska a Leverskusen, vonku si zahrá na pôde Mainzu.

O Haalanda má údajne záujem až päť klubov - Real Madrid, Barcelona, ??Manchester United, Manchester City a Chelsea.

Vo svojom kontrakte s Dortmundom má klauzulu o uvoľnení z klubu vo výške 75 miliónov eur, ktorá sa však aktivuje až v júli 2022.

Manchester United ešte musí otvoriť rokovania o novom kontrakte so stredopoliarom Paulom Pogbom, ktorého aktuálny kontrakt s diablami sa končí už v lete budúceho roka.

Pogbu zastupuje Mino Raiola, ktorého postoj sa však za posledných pár mesiacov zmiernil.

V decembri uviedol, že Pogba je nešťastný a z klubu chce odísť. Minulý mesiac dodal, že Pogba má záujem o zisk veľkých trofejí, a nespochybnil, že by to ešte môhlo byť v drese United.

Pogba sa teraz zameriava na kvalitné ukončenie sezóny. S United si zahrá finále Európskej ligy a potom ho čaká Euro v drese Francúzska.

United však budú chcieť situáciu okolo francúzskeho záložníka vyriešiť čo najskôr.

Už raz zadarmo z klubu odišiel a zostáva im iba sedem mesiacov na to, aby sa zopakovala situácia z augusta 2012. Vtedy však Francúz z klubu odišiel ako mladý hráč, teraz je jeho transferová hodnota okolo 100 miliónov eur (podľa portálu transfermarkt).