PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

West Ham a Newcastle majú záujem o záložníka svätcov Maria Leminu

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

West Ham a Newcastle majú záujem o záložníka svätcov Maria Leminu

Gabonský reprezentant je v tejto sezóne na hosťovaní vo Fulhame a mohol by byť dostupný za čiastku okolo 7 miliónov libier.

27-ročný Lemina odohral v tejto sezóne v drese chalupárov 27 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 1 gól a 1 asistencia. V Premier League nastúpil od začiatku v 17 zápasoch.

Fulham má na hráča opciu a v lete by ho mohol získať na trvalý prestup, ale výber Scotta Parkera s veľkou pravdepodobnosťou zostúpi o súťaž nižšie a Lemina si tak bude hľadať nový klub.

Lemina predvádzal na Craven Cottage dobré výkony, ktoré si získali aj pozornosť dvojice klubov West Ham a Newcastle. Minulú sezónu strávil Gabončan v Turecku, kde hral za Galatasaray Istanbul. Dres svätcov si naposledy obliekol v máji 2019, napriek tomu má so Southamptonom, ktorý posilnil v roku 2017 z Juventusu za rekordných 15,4 milióna libier, ešte dva roky platný kontrakt.

Hráč nie je v plánoch Ralpha Hasenhüttla pre nasledujúce sezóny a svätci by ho mohli pustiť do iného klubu za čiastku okolo 7 miliónov libier.

Nemeckému manažérovi svätcov vypadla pre zranenie zo zostavy najväčšia hviezda tímu - útočník Danny Ings.

Ten pre svalové zranenie vynechá piatkový domáci duel s Leicesterom a manažér si momentálne nie je celkom istý, kedy by opäť mohol s anglickým útočník počítať.

„Nie je to také zlé, ako to vyzeralo na prvý pohľad, ale niekoľko zápasov bude musieť vynechať. Momentálne neviem, či ešte do konca sezóny nastúpi,“ povedal Hasenhüttl. „Počas nasledujúcich týždňov nás čaká päť zápasov a potrebujeme každého hráča.“

Ademola Lookman, ktorý je na hosťovaní vo Fulhame z nemeckého RB Leipzig, je v hľadáčiku líšok z Leicesteru. Otázkou však je, či ho do zostavy nebude chcieť nový manažér Lipska Jesse Marsch.

Parker, ktorého tím si v sobotu zahrá na pôde londýnskej Chelsea (kde chalupári nevyhrali od roku 1979), sa vyjadril, že boj o zotrvanie medzi elitou ešte nezabalil.

„Sme veľmi blízko priečok znamenajúcich záchranu. Všetky naše zápasy sú vyrovnané,“ povedal Parker. „Viem, že do konca súťaže nezostáva veľa zápasov, ale na Stamford Bridge cestujeme s cieľom niečo získať. Podobne ako sme to dokázali v Arsenale či Evertone.“

„Je to moja práca, aby som hráčov držal v bojovnej nálade a verím, že aj oni to cítia úplne rovnako.“