PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Orange Sport definitívne končí, práva na Ligu majstrov sa opäť budú sťahovať

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Orange Sport definitívne končí, práva na Ligu majstrov sa opäť budú sťahovať

Kde budeme môcť sledovať anglické kluby pôsobiace v Lige majstrov?

Znamená to, že práva na Ligu majstrov sa opäť presunú k inému operátorovi alebo sa budú zdieľať medzi viacerými poskytovateľmi.

Všetky horeuvedené stanice budú vypnuté k 30. júnu 2021 a nahradia ich Premier Sport (ktorá vysiela anglickú Premier League) a kanály Arena Sport 1, Arena Sport 2, Nova Sport 1 a Nova Sport 2.

Portal Zive.sk na konci februára uviedol, že Liga majstrov sa od sezóny 2021/22 už nebude exkluzívne vysielať u operátora Orange.

Liga majstrov bola pre Orange zrejme výrazne stratovým projektom. V septembri 2019 uvažoval operátor o tom, že by Orange Sport ponúkol aj konkurencii, ale k žiadnej dohode napokon neprišlo.

Orange práva získal pred troma rokmi, kedy štafetu prebral od Telekomu. A kto bude vysielať prestížnu súťaž od novej sezóny?

Člen predstavenstva M7 Group (vlastníkom je Canal+, na Slovensku a v Českej republike prevádzkuje službu Skylink a freesat) Jaromír Glisník potvrdil, že sa spoločnosť uchádzala o televízne práva na Ligu Majstrov.

„Práva sme nezískali. Cenu za predchádzajúce obdobie nepoznáme, ale odhadujem, že prišlo k jej zvýšeniu,“ povedal Glisník.

Glisník zároveň očakáva, že v nasledujúcom období bude súťaž dostupná pre zákazníkov viacerých služieb, podobne ako je tomu v prípade Premier League.

Z väčších hráčov by sa mohol o práva uchádzať aj UPC. Hovorca Jaroslav Kolár však uviedol, že spoločnosť sa do tendra o práva na pohárovú súťaž neprihlásila.

Ani Telekom nechcel potvrdiť, či získal od ďalšej sezóny práva k Lige Majstrov alebo či cena práv narástla.

„K žiadnym rokovaniam či tendrom sa nevyjadrujeme,“ povedal hovorca Telekomu Michal Korec.

Telekom má aktuálne 640 tisíc zákazníkov, čím sa stal lídrom medzi poskytovateľmi televíznych služieb. SkyLink má okolo 600 tisíc abonentov, UPC cez 170 tisíc a Orange iba 132 tisíc.