PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Islam Slimani a Timothy Fosu-Mensah opúšťajú Premier League

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Islam Slimani a Timothy Fosu-Mensah opúšťajú Premier League

Slimani odišiel z Leicesteru ako voľný hráč do Lyonu a Fosu-Mensah je novou posilou Bayeru Leverkusenu.

Lyon, ktorý je aktuálnym lídrom Ligue 1, získal 32-ročného útočníka líšok Islama Slimaniho. Ten by mal v kádri nahradiť Moussu Dembélého, ktorý z Lyonu odišiel do španielskeho Atlética Madrid.

Alžírsky reprezentant prichádza do Lyonu zadarmo ako voľný hráč a s novým zamestnávateľom podpísal 18-mesačný kontrakt.

Slimani prišiel do Leicesteru v septembri 2016 za vtedy klubový rekord 28 miliónov libier, ale v Premier League sa výraznejšie presadiť nedokázal.

Postupne hosťoval v Newcastle, Fenerbahce a AS Monaco. Za líšky tak celkovo odohral iba 47 duelov vo všetkých súťažiach s bilanciou 13 gólov a 7 asistencií.

„Som veľmi šťastný a hrdý, že môžem posilniť taký veľký klub, akým je Lyon,“ povedal Slimani. „Prichádzam do klubu, ktorý je lídrom svojej súťaže a chcem hrať dobre a strielať góly. Chcem pomôcť Lyonu naplniť jeho ciele.“

Manchester United opúšťa 23-ročný pravý obranca Timothy Fosu-Mensah. Holandskému reprezentantovi, ktorý vie zahrať aj v strede obrany a v zálohe, mal za šesť mesiacov skončiť platný kontrakt na Old Trafford.

Bundesligový Leverkusen tak hráča získal za čiastku iba 1,8 milióna libier.

Fosu-Mensah prišiel k diablom z Ajaxu vo veku 16 rokov a počas svojej kariéry na Old Trafford tiež hosťoval v kluboch Crystal Palace a Fulham.

V drese diablov si zahral v 30 zápasoch vo všetkých súťažiach a má na konte tri reprezentačné zápasy v drese Oranjes.

„United - realizačný tím, hráči i fanúšikovia - zostanú navždy v mojom srdci! Ďakujem Manchesteru United za všetko,“ uviedol Fosu-Mensah na sociálnej sieti Twitter po oficiálnom potvrdení jeho prestupu.

Prečítajte si tiež