PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Abramovič zvažuje návrat Avrama Granta na Stamford Bridge

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Abramovič zvažuje návrat Avrama Granta na Stamford Bridge

Bývalý manažér Chelsea by mal na lavičke pomáhať Frankovi Lampardovi. Grant a Lampard spolupracovali v roku 2008 (Lampard ešte ako aktívny hráč modrých) a potiahli západolondýnsky klub až do finále Ligy majstrov.

Ruský miliardár verí, že Grantove skúsenosti by mohli mať pre Lamparda a jeho realizačný tím veľkú hodnotu.

Chelsea vyhrala iba v jednom z ostatných šiestich zápasov v Premier League a klesla až na deviatu priečku ligovej tabuľky.

Grant verí, že svoje kvality môže ukázať skôr na manažérskej pozícii ako vo funkcii poradcu. Aj preto sa očakáva, že by 65-ročný Izraelčan prišiel na Stamford Bridge iba na kratšie obdobie.

Nedávno Grant podporil Lamparda na sociálnej sieti a Abramovičovi odkázal, aby dal manažérovi viac času a nepočúval pochybovačov.

„O aktuálnej situácii v Chelsea môžem povedať iba jednu vec - musíte byť silní, ak veci nejdú tak, ako ste si predstavovali,“ povedal Grant na Instagrame.

„Musíte ukázať charakter. Chce to trpezlivosť. Nestrácajte bojovnosť a hľadajte riešenia.“

„Kvalita v kádri je a klub má potenciál, aby bojoval o tie najväššie trofeje. Podobne, ako tomu bolo počas môjho pôsobenia v klube.“

Grant, bývalý manažér Portsmouthu a West Hamu, naposledy viedol v roku 2018 klub NorthEast United v indickej Super League.

Predtým tiež pôsobil na lavičke reprezentačného výberu Ghany, ktorú v roku 2015 priviedol až do finále Afrického pohára národov. Tam napokon Ghana prehrala s Pobrežím Slonoviny po penaltovom rozstrele.

V roku 2008 priviedol Chelsea do finále Ligy majstrov a Lampard v uvedenej sezóne vsietil 20 gólov v 40 odohraných zápasoch vo všetkých súťažiach.