PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Napĺňa sa Lampardov čas na lavičke londýnskej Chelsea?

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 2 minúty

Napĺňa sa Lampardov čas na lavičke londýnskej Chelsea?

Za jeden mesiac dokázali modrí zvíťaziť iba v jednom ligovom zápase a tlak na Franka Lamparda sa naďalej výrazne zvyšuje.

Hlavne prehry na pôde trápiaceho sa Arsenalu a v domácom prostredí s Manchesterom City naznačujú, že s Chelsea v tomto ročníku v bojoch o titul počítať nemôžeme.

Od dvanásteho decembra klub zo západu Londýna vyhral v iba v domácom zápase s West Hamom (3:0) a dokázal získať ešte jeden bod po domácej remíze s Aston Villou. Z ďalších štyroch stretnutí už nedokázal vydolovať ani bod.


Aktuálna ôsma priečka je po mohutnom letnom posilňovaní kádra ďaleko za očakávaniami fanúšikov, vedenia klubu a samozrejme i samotného anglického manažéra.

„V minulej sezóne dostal "voľnú kartu". Teraz sa však do kádra investovali veľké peniaze a s tým samozrejme prichádza aj väčší tlak na dobré výsledky,“ povedal spolukomentátor Sky Sports Roy Keane.

Na povrchný výkon hráčov sa Lampard sťažoval už po prehre s Arsenalom na Boxing Day. Proti belasým však k zlepšeniu neprišlo. „Nevidel som od hráčov Chelsea žiadne obranné zákroky. Nikto nebol dostatočne blízko k hráčom súpera,“ dodal Keane.

City na Stamford Bridge získalo všetky tri body veľmi jednoducho a presný zásah Calluma Hudson-Odoia v závere stretnutia prišiel iba z druhej strely domácich medzi tri žrde.

Zverenci Pepa Guardiolu išli do zápasu bez viacerých hráčov, ktorí boli pozitívne testovaní na Covid-19 a preto sa predpokladalo, že zápas bude oveľa vyrovnanejší.

To sa však neudialo a faktom zostáva, že Lampardov tím nevyhral ani v jednom zápase proti klubom z tabuľkovej top sedmičky Premier League.

Liverpool, Everton a Manchester City modrých zdolali a Manchester United, Tottenham a Aston Villa získali s Lampardovcami po bode.

Problémy v tíme sú prakticky naprieč každou formáciou a hviezdne letné posily nepodávajú výkony, ktoré sa od nich očakávajú. Napríklad Timo Werner, ktorý dostáva v útoku prednosť pred Giroudom a Abrahamom, neskóroval už 12 zápasov za sebou.

„Očakával som problémy a viem, že stať sa klubom, ktorý je adeptom na zisk ligového titulu, nie je jednoduché,“ povedal Lampard na tlačovej konferencii po zápase so City.

„Pred mesiacom sa ma ľudia pýtali, či podpíšem s klubom nový kontrakt. Teraz sme prehrali štyri zápasy a situácia je úplne opačná. Je tu tlak, ale keď som podpisoval kontrakt s Chelsea, tak som s tým samozrejme počítal. Musíme však pokračovať ďalej.“

Mladý 42-ročný manažér minulú sezónu priviedol Chelsea, možno trocha prekvapujúco, až do Ligy majstrov, ale veľmi dobre vie, že nároky Romana Abramoviča na manažérov sú oveľa vyššie. Navyše ak sa počas leta preinvestuje do nových tvárí 226 miliónov libier.

Lampard doteraz viedol modrých v 55 ligových dueloch a nazbieral s nimi 1,67 bodu na zápas. To je najmenej zo všetkých manažérov v Abramovičej ére.


Úspešnosť manažérov Chelsea v Premier League od roku 2003, kedy kúpil klub Roman Abramovič - počet zápasov a počet získaných bodov na zápas

Už január nám naznačí, či sympatický manažér ešte dokáže otočiť kormidlo západolondýnskeho klubu tým správnym smerom.