PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Danny Welbeck podpísal jednoročný kontrakt s Brightonom

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Danny Welbeck podpísal jednoročný kontrakt s Brightonom

Brighton získal 29-ročného útočníka Dannyho Welbecka, ktorý bol voľným hráčom.

Welbeck v prvej polovici októbra po vzájomnej dohode rozviazal kontrakt s druholigovým Watfordom.

Jeho kontrakt so sršňami mal vypršať až budúce leto a mal v sebe zahrnutú uvoľňovaciu klauzulu vo výške 5,5 milióna libier.

Do Brightonu však prichádza ako voľný hráč a už budúci pondelok by si mohol zahrať v ligovom zápase proti West Bromwichu na Amex Stadium.

„Sme radi, že k nám Danny prišiel. Rozširujú sa tak naše možnosti v ofenzívnej formácii,“ povedal manažér Graham Potter pre oficiálne klubové stránky.

„Má obrovskú chuť niečo dokázať, technicky i rýchlostne je na tom veľmi dobre. Potrebovali sme do útoku hráča s jeho skúsenosťami a kvalitou.“

Bývalý útočník Manchesteru United a Arsenalu bude v kádri Brightonu obliekať dres s číslom 18. V drese anglickej reprezentácie odohral 42 zápasov a strelil v nich 16 gólov.

„Dannyho príchod iba potvrdil, že máme za sebou veľmi kvalitné prestupové okno,“ povedal technický riaditeľ Brightonu Dan Ashworth.

„Chcelo to veľa plánovania, usilovnosti a tvrdej práce. Chcem poďakovať všetkým ľuďom v klube za ich obrovské nasadenie, ktoré nám pomohlo pri získaní skvelých hráčov.“

Welbeck v drese červených diablov odohral 142 zápasov (29 gólov + 21 asistencií), v Arsenale odohral 126 duelov (32+15) a v Premier League si tiež obliekol dres Sunderlandu (28 zápasov, 6+1) a Watfordu (20 zápasov, 3+1).

Prečítajte si tiež