Ďalšie potvrdené prestupy v Premier League: Coufal, Godfrey, Vinicius, Brewster, Zeqiri

publikované pred 4 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Ďalšie potvrdené prestupy v Premier League: Coufal, Godfrey, Vinicius, Brewster, Zeqiri

Svoje ďalšie letné posily získali Sheffield United, Tottenham, West Ham, Everton a Brighton.

VPN365.EU

20-ročný útočník Liverpoolu Rhian Brewster prestúpi do Sheffieldu United za čiastku 23,5 milióna libier. Červení môžu hráča získať späť na Anfield počas nasledujúcich troch rokov, keďže v kontrakte so Sheffieldom je aj tzv. "buy-back" klauzula. V prípade prestupu Brewstera do iného klubu, získa Liverpool 15 percent z predajnej ceny. O mladého zakončovateľa sa v lete zaujímali aj Aston Villa, Brighton, Newcastle a Crystal Palace.

Tottenham získal 25-ročného útočníka Benficy Carlosa Viniciusa na hosťovanie do konca aktuálnej sezóny za čiastku 2,7 milióna libier. Na konci sezóny môžu Spurs hráča získať na trvalý prestup za 38,2 milióna libier. Vinicius, ktorý prišiel do Benficy iba počas minulého leta z talianskeho Neapola, strelil v minulej sezóne 24 gólov a zaujímali sa o neho aj Juventus či Inter Miláno.

West Ham získal 28-ročného pravého obrancu Slavie Praha Vladimíra Coufala za čiastku 5 miliónov libier. Coufal podpísal s kladivármi trojročný kontrakt s opciou na ďalšie dva roky. Na London Stadium sa opäť stretne so svojim bývalým spoluhráčom so Slavie Tomášom Součkom. Coufal prišiel do Slavie v júli 2018 z Liberca a v drese zošívaných odohral 88 zápasov vo všetkých súťažiach.

Everton získa 22-ročného stredného obrancu Norwichu Bena Godfreyho. Karamelky za hráča zaplatia 25 miliónov libier a Norwich môže zinkasovať ďalších 5 miliónov na bonusoch. Anglický reprezentant do 21 rokov odohral v minulej sezóne v Premier League za kanárikov 30 zápasov a hoci jeho tím napokon zostúpil do Championship, tak práve Godfrey spoločne s Aaronsom a Lewisom svojimi výkonmi rozhodne nesklamali.

Brighton & Hove Albion získal 21-ročného stredného útočníka švajčiarskeho Lausanne Andiho Zeqiriho za čiastku 4 milióny libier. Hráč podpísal s klubom kontrakt do leta 2024. Zeqiri reprezentoval Švajčiarsko na všetkých úrovniach od 17 do 21 rokov. V minulej sezóne vsietil 22 gólov v 37 odohraných zápasoch vo všetkých súťažiach.

Leeds sa dohodol s Bayernom Mníchov na prestupe mladého 21-ročného francúzskeho stredného záložníka Michaëla Cuisanca za čiastku 18 miliónov libier. Hráč však neprešiel zdravotnou prehliadkou a prestup hráča sa tak nezrealizuje.

Prečítajte si tiež