PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Manchester United spravil prielom v rokovaní so Sanchom

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Manchester United spravil prielom v rokovaní so Sanchom

Sky Sports a Guardian uviedli, že Manchester United sa s hráčom a jeho agentom dohodol na podmienkach kontraktu. Teraz musia diabli rokovať s Borussiou Dortmund ohľadom prestupovej čiastky za anglického ofenzívneho hráča.

Jadon Sancho je naklonený prestupu na Old Trafford a 20-ročný pravý krídelník by si mohol prestupom do Manchesteru týždenne prilepšiť o 250 tisíc libier. Teraz však musia diabli vyrokovať prestupovú čiastku s Dortmundom, ktorý za hráča žiada 120 miliónov eur (108 miliónov libier).

United odmieta za krídelníka zaplatiť túto čiastku a minulý mesiac nemeckému klubu ponúkol 90 miliónov libier, čo by bol nový transferový rekord za prestup anglického hráča. Nemci by zároveň mohli získať ďalších 18 miliónov libier na bonusoch podľa výkonov hráča na novom pôsobisku. Čiastka za hráča by bola rozdelená do dvoch alebo troch splátok.

Chelsea nedávno zaplatila Bayeru Leverkusen sumu 70 miliónov libier za Kaia Havertza a aj preto Dortmund trvá na pôvodne žiadanej prestupovej čiastke. United považuje nastavenú cenu za nereálne vzhľadom na globálne ekonomické dopady počas pandémie Covid-19.

Rokovania prebiehajú na pozadí a Sancho sa chce po troch rokoch strávených v Nemecku vrátiť do anglickej Premier League. Zároveň však nechce tlačiť na nemecký klub, ktorý mu výrazne pomohol v jeho kariére.

Krídelník opustil Manchester City vo veku 17 rokov a okamžite začal hrávať v prvom tíme Borussie. V minulej sezóne strelil v Bundeslige 17 gólov a k tomu pridal 16 asistencií. O miesto v útoku diablov by sa pobil s Marcusom Rashfordom, Anthonym Martialom a tínedžerom Masonom Greenwoodom.

Solskjar v lete získal záložníka Donnyho van de Beeka z Ajaxu za 40 miliónov libier a United tiež údajne monitorujú situáciu okolo ľavého obrancu Sergia Reguilóna z Realu Madrid. Španielsky šampión si 23-ročného hráča, ktorý v minulej sezóne svojimi výkonmi zaujal počas hosťovania v španielskej Seville, cení na čiastku 30 miliónov eur.