Tomáš Součer prestúpil zo Slavie Praha do West Hamu

publikované pred 4 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Tomáš Součer prestúpil zo Slavie Praha do West Hamu

Souček prišiel do londýnskeho klubu v januári na hosťovanie. Po záchrane v najvyššej súťaži ho kladivári získali na trvalý prestup za 15 miliónov libier.

Doména na predaj

Slavia už za polročné hosťovanie hráča zinkasovala 4 milióny libier a teraz si prilepší o ďalších 15 miliónov. 25-ročný defenzívny záložník podpísal s West Hamom štvorročný kontrakt.

Manažér David Moyes je spokojný, že český reprezentant, ktorý v tejto sezóne vsietil 3 góly v 12 odohraných stretnutiach, bude naďalej pôsobiť na London Stadium.

„Vždy som veril, že zotrváme v anglickej Premier League a teda aj získame Tomáša na trvalý prestup,“ povedal manažér pre Sky Sports News.

„Dokáže skórovať, dokáže behať a celkovo je to dobrý futbalista. Najväčšie obavy som mal z toho, ako rýchlo sa dokáže adaptovať v Premier League.“

„Som samozrejme spokojný, že zostane vo West Hame ďalších niekoľko rokov.“

Moyes si tiež pochvaľuje Součekovu spoluprácu s Declanom Riceom a Markom Nobleom v zálohe kladivárov.

„Je to úžasný chlapec a má obrovské fyzické možnosti. Strelil niekoľko dôležitých gólov, napríklad v zápasoch s Chelsea alebo s Watfordom. Skvele dopĺňa dvojicu Rice a Noble. Tomáš k nám zapadol veľmi dobre,“ dodal škótsky manažér.


Prečítajte si tiež