PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Chelsea potvrdzuje vysoké ambície, chce získať aj Havertza s Chilwellom

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 3 minúty

Chelsea potvrdzuje vysoké ambície, chce získať aj Havertza s Chilwellom

Londýnsky klub sa už v lete posilnil o Ziyecha a Wernera a na letnom transferovom trhu ešte rozhodne nepovedal posledné slovo...

Podpísanie Tima Wernera z RB Leipzig je jasným signálom, že Chelsea je späť a opäť chce držať krok s európskymi elitnými klubmi. Po niekoľkých priemerných prestupových obdobiach opäť investuje vo veľkom do hráčskej kvality.

Nálada v klube sa výrazne zmenila. Pred šiestimi mesiacmi bol Lampard frustrovaný, keď klub v januári nezískal žiadne posily. Tímu po letnom odchode Hazarda chýbal tvorca hry a potreboval čerstvú krv. Lampardove obavy vyzerali ako opodstatnené, keď Bayern vo februári vyhral na Stamford Bridge rozdielom triedy 3:0.

Chelsea sa od roku 2014 nedostala cez osemfinále Ligy majstrov a je veľmi málo pravdepodobné, že sa im to podarí počas tohto augusta. Teraz však Roman Abramovič uvoľnil finančné prostriedky na dosiahnutie kľúčových cieľov. Najprv za 37 miliónov libier londýnčania získali Hakima Ziyecha z Ajaxu a teraz siahli po Wernerovi.

„Som hrdý, že som sa mohol pripojiť k tomuto veľkému klubu,“ povedal Werner pre oficiálne stránky Chelsea. To znamená, že Nemec už nebude hrať v auguste v Lige majstrov v drese Lipska. Werner zároveň očakáva „veľmi úspešnú budúcnosť“ na Stamford Bridge.

Zatiaľ čo Bayern a Liverpool sa stiahli, Chelsea neváhala zainvestovať. Za Wernera zaplatila 47,5 milióna libier a to aj napriek pandémii koronavírusu, ktorá ovplyvňuje rozpočty v iných kluboch. Videla totiž príležitosť urobiť zásadný krok.

Má k dispozícii 105 miliónov libier, ktoré získala predajom Hazarda do Realu Madrid a druhý madridský klub Atlético londýnčanom vyplatí ďalších 48,5 milióna libier, keď útočník Álvaro Morata natrvalo prestúpi do španielskeho klubu. Samozrejme tu budú aj zisky z ďalšieho predaja hráčov.

Už teraz nemusíme pochybovať o tom, že okrem Wernera a Ziyecha prídu aj ďalšie posily. Lampard chce v klube vidieť aj 21-ročného ofenzívneho záložníka Kaia Havertza, za ktorého však Bayer Leverkusen požaduje najmenej 100 miliónov eur (90 miliónov libier) a v hre je aj príchod 23-ročného ľavého obrancu Bena Chilwella z Leicesteru.

Mimochodom práve dvojicu Werner a Havertz nedávno označil manažér Liverpoolu Jurgen Klopp za najtalentovanších hráčov nemeckej Bundesligy.

Možno si klub napokon bude musieť vybrať medzi Havertzom a Chilwellom. Oba prestupy určite budú nákladné. Leicester je veľmi tvrdým vyjednávačom a hoci je Chilwell odchodu na západ Londýna naklonený, sú tu aj lacnejšie alternatívy v podobe Nicolasa Tagliafica z Ajaxu či Alexa Tellesa z Ajaxu.

Najmenej skúsený manažér Premier League robí zatiaľ veľmi šikovné kroky. V januári príliš netlačil na pílu a vytvoril si veľmi dobrý vzťah s výkonnou riaditeľkou klubu Marinou Granovskaiou. Zohral kľúčovú rolu pri získaní Ziyecha, talentovaného marockého tvorcu hry. Ďalším skvelým krokom je získanie Wernera, ktorého 32 gólov vo všetkých súťažiach v tejto sezóne z neho robí jednoho z najlepších útočníkov v Európe.

Ziyech sa vyjadril, že ho Lampard bombardoval textovými správami, ktoré ho presvedčili, aby prestúpil do londýnskeho klubu. Pred prerušením súťaže sa Lampard a Petr Čech, ktorý sa minulý rok stal technickým riaditeľom klubu, stretli s Wernerom v Nemecku. Ukázali mu svoje plány do budúcnosti a začali tak pracovať na jeho prestupe na Stamford Bridge.

Zdroje uviedli, že práve Čech sa do celého obchodu intenzívne zapájal. Čech a Lampard, ktorí boli spoluhráčmi desať rokov, napokon nemeckého zakončovateľa presvedčili. Po období frustrácie v útočnej tretine ihriska má teraz Chelsea v kádri vynikajúceho hráča schopného hrať v strede i na ľavej strane ofenzívy. Kúpa Wernera bola bez akýchkoľvek pochybností správnym krokom.

Nemecký hráč dokáže zahrať sám na hrote ako osamelý útočník alebo môže spolupracovať v tandeme s Tammym Abrahamom či Olivierom Giroudom, ktorý s klubom predĺžil kontrakt o ďalšiu sezónu.

Pre Lamparda je to veľmi pozitívne obdobie. Vlani v lete zdedil káder, ktorý však potreboval obnovu. Dal šancu mladíkom, ktorí sa aj dokázali presadiť, ale Chelsea potrebovala oživenie. Z klubu odchádza k 30. júnu dvojica hráčov Willian a Pedro a otáznu budúcnosť v klube majú aj Ross Barkley, Marcos Alonso, Jorginho, Emerson Palmieri a Michy Batshuayi.

Chelsea musí tvrdo pracovať, aby dokázala zmazať manko na ??Liverpool a Manchester City. Callum Hudson-Odoi a Christian Pulisic, mladí krídelníci s potenciálom, ešte potrebujú čas. Mason Mount sa naďalej učí a Ruben Loftus-Cheek sa vracia po vážnom zranení. Lampard by sa nemal uspokojiť a mal by zapracovať aj na Havertzovi, ktorý je prestupovým cieľom aj pre Bayern, Madrid, Liverpool či United.

Lampard a celý londýnsky klub chcú získať ďalšie trofeje a už teraz je jasné, že príchodom Wernera sa investície západolondýnskeho nekončia.