PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Noví majitelia Newcastle chcú na lavičke Pochettina

publikované pred 4 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Noví majitelia Newcastle chcú na lavičke Pochettina

Ak sa nepodarí na St James' Park priviesť 48-ročného argentínskeho manažéra, tak by sa ku strakám mohol vrátiť Rafael Benitez.

VPN365.EU

Novým manažérom Newcastle by sa mohol stať Mauricio Pochettino, ktorý v minulosti viedol Tottenham. Noví majitelia klubu majú pre Argentínčana pripravenú mzdu 19 miliónov libier ročne.

Pochettino skončil na severe Londýna v novembri a je naklonený návratu do anglickej Premier League.

Steve Bruce zostane na lavičke do konca aktuálnej sezóny, ktorá by sa mohla dohrať v priebehu júna a júla.

Aktuálne sa čaká na finálnu konfirmáciu ohľadom predaja klubu zo strany Premier League. Nový majiteľ s veľkou finančnou podporou saudskoarabského konzorcia získa klub od Mikea Ashleyho za čiastku 300 miliónov libier.

Nových majiteľov Newcastle zaujala práca Pochettina počas jeho päťročného pôsobenia na lavičke Spurs, keď v roku 2019 Argentínčan potiahol svoj tím až do finále Ligy majstrov.

Manažérske štatistiky Pochettina

Klub - zápasy - víťazná úspešnosť

Espanyol (09-12) - 161 - 32,9%

Southampton (13-14) - 60 - 38,3%

Tottenham (14-19) - 293 - 54,3%

Pochettino by mal byť ideálnym kandidátom, ktorý v priebehu nasledujúcich piatich rokov pretransformuje Newcastle na jeden z najlepších klubov v Európe.

Ak sa príchod Pochettina nepodarí, tak by sa do klubu mohol vrátiť Španiel Rafael Benitez, ktorý aktuálne vedie klub Dalian Yifang v čínskej Super League.

Benitez tiež neskrýva svoje ambície vrátiť sa na lavičku niektorého klubu z Premier League.

Aj v tomto prípade by však majitelia Newcastle museli siahnuť hlboko do vrecka. V Číne totiž poberá Benitez mzdu 12 miliónov libier ročne a to už po zdanení.

Noví majitelia strák sa netaja vysokými ambíciami a v letnom transferovom období by chceli výrazne posilniť aj hráčsky káder. Spomínajú sa mená ako Donny van de Beek, Radja Nainggolan, Philippe Coutinho, Kalidou Koulibaly či Edinson Cavani.