PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Christian Eriksen už je hráčom Interu, Tottenham získal Lo Celsa na trvalý prestup

publikované pred 4 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Christian Eriksen už je hráčom Interu, Tottenham získal Lo Celsa na trvalý prestup

Prestup Christiana Eriksena do Interu Miláno za 20 miliónov eur je definitívne spečatený. Spurs však nestrácali čas a získali Giovaniho Lo Celsa na trvalý prestup za 27 miliónov libier.

VPN365.EU

Eriksen podpísal s talianskym klubom 4,5-ročný kontrakt a klub zo San Sira bude musieť ďalší jeden milión eur zaplatiť bývalému klubu dánskeho reprezentanta Ajaxu Amsterdam.

27-ročný hráč odletel do Milána v pondelok ráno, aby spravil definitívnu bodku za januárovou prestupovou ságou, pričom predseda Spurs Daniel Levy môže byť spokojný tiež, keďže v júli by Dán odišiel z klubu úplne zadarmo ako voľný hráč.

Náhradou za Eriksena je argentínsky záložník Giovani Lo Celso, ktorý s Tottenhamom podpísal 5,5-ročný kontrakt a na severe Londýna tak zostane minimálne do júna 2025.

23-ročný záložník prišiel do klubu v auguste zo španielskeho Realu Betis na ročné hosťovanie. Spurs však využili svoje predkupné právo na hráča a Argentínčana získali za 27 miliónov libier. V lete by španielskemu klubu museli vyplatiť až 34 miliónov libier.

„Nie je to povinnosť, je to možnosť. Svojimi výkonmi nám to veľmi zjednodušil a tak sme po tejto možnosti siahli už teraz,“ povedal Mourinho o trvalom prestupe Lo Celsa.

„Od svojho príchodu do klubu ukázal veľké pokroky. Pre mňa to bolo v prvých týždňoch veľmi zložité obdobie, ale on veľmi dobre vedel, čo chce dosiahnuť.“

„Veľmi dobre sa učí, je to dobrý chlapec a myslím si, že klub spravil veľmi dobre, že využil túto možnosť. Je to normálne, zaslúžil si to.“