PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Christian Eriksen prestupuje do Interu Miláno za 20 miliónov eur

publikované pred 4 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Christian Eriksen prestupuje do Interu Miláno za 20 miliónov eur

Tottenham sa dohodol s milánskym Interom na prestupe dánskeho reprezentanta do talianskeho klubu, uviedol portál Guardian.

VPN365.EU

Christian Eriksen odcestuje do Milána na začiatku budúceho týždňa, aby sa podrobil lekárskej prehliadke. V novom klube podpíše kontrakt na štyri a pol roka a týždenne by si mal prilepšiť o 260 tisíc libier. Na bonusoch môže získať ďalších 60 tisíc libier týždenne.

Rokovania medzi klubmi prebiehali prakticky počas celého januára a predseda Spurs Daniel Levy napokon získa aspoň nejaké financie za ofenzívneho záložníka, ktorý bol v klube od roku 2013. Kohútom totiž hrozilo, že ich tvorca hry odíde z klubu úplne zadarmo, keďže už o šesť mesiacov mu mala skončiť platnosť kontraktu a mohol by tak z klubu odísť ako voľný hráč.

Inter už tento mesiac získal Ashleyho Younga z Manchesteru United a Victora Mosesa z londýnskej Chelsea. Pretrváva aj ich záujem o útočníka modrých Oliviera Girouda. Počas minulého leta milánsky klub získal dvojicu Romelu Lukaku a Alexis Sánchez z Manchesteru United.

Tím Antonia Conteho je aktuálne na druhej priečke talianskej Serie A, štyri body za vedúcim Juventusom.

Reportér Sky Sports News Kaveh Solhekol povedal: „Daniel Levy opäť ukázal, že vždy dostane to, čo žiada.“

„Spurs od začiatku rokovaní tvrdili, že Christiana Eriksena z klubu nepustia za menej ako 20 miliónov eur a to aj napriek tomu, že mu už na konci júna mal skončiť kontrakt.“

„Podľa našich informácií ešte dohoda nie je dokončená, ale kolegovia zo Sky Italy veria, že je takmer pred podpisom. Kohúti získajú 20 miliónov eur a Christianovi Eriksenovi sa výrazne zvýši mzda oproti jeho platu na severe Londýna.“