PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

West Ham ukončil spoluprácu s Pellegrinim

publikované pred 4 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

West Ham ukončil spoluprácu s Pellegrinim

Ani veľké manažérske meno sa u kladivárov neohrialo dlho. Na lavičke 66-ročného skúseného manažéra nahradí David Moyes, uviedol portál Sky Sports News.

VPN365.EU

Vedenie West Hamu po domácej prehre s Leicesterom vyhodilo čílskeho manažéra Pellegriniho, ktorý v minulosti priviedol k ligovému titulu Manchester City. 

Kladivári naštartovali sezónu sľubne, potom však prišlo vyradenie v EFL Cup-e so švtrtoligovým Oxfordom po zahanbujúcej prehre 0:4 a až deväť ligových prehier v 13 odohraných zápasoch.

West Ham je tak aktuálne iba bod nad pásmom zostupu a odniesol si to práve Pellegrini, ktorý sa na manažérskej stoličke udržal iba 18 mesiacov.

Spolumajiteľ a predseda klubu David Sullivan v sobotu večer povedal: „Je to pre nás veľké sklamanie, že sme museli pristúpiť k tomuto kroku.“

„Manuel je džentlmen a bolo pre nás cťou pracovať s osobnosťou jeho kalibru. Bolo však jasné, že musíme pristúpiť k zmene, ak chceme naplniť ciele, ktoré sme si dali v tejto sezóne.“

„Cítili sme, že musíme okamžite konať. Nový manažér musí dostať dostatočný priestor, aby nás dokázal dostať späť na správnu cestu.“

Na lavičku zasadne Moyes, ktorý kladivárov zachránil od zostupu v sezóne 2017/18. Potom ho však na lavičke nahradil práve Pellegrini. Škóta tak bude čakať rovnaká úloha aj v tejto sezóne.

Moyes bol spájaný aj s voľnou stoličkou v Evertone, na ktorú si napokon sadol Carlo Ancelotti.