PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Ako si Manchester City poradí bez zraneného Aymerica Laporteho?

publikované pred 4 rokmi ~ čítanie na 2 minúty

Ako si Manchester City poradí bez zraneného Aymerica Laporteho?

Aymeric Laporte sa podrobil operácii kolena, bude mimo hry niekoľko mesiacov a to je vážny problém pre Manchester City na ceste za tretím ligovým titulom za sebou.

Stredný obranca Aymeric Laporte sa zranil počas minulého víkendu v ligovom zápase proti Brightonu. Zdravotný problémy riešil aj John Stones, ktorý mal zasa problémy so stehnom.

V lete odišiel z kádra Vincent Kompany a Harryho Maguirea belasým uchmatol ich mestský rival. Šampión tak má aktuálne jediného zdravého stredného obrancu Nicolasa Otamendiho.

Situáciu môže Guardiola riešiť až v januárovom transferovom okne. Dovtedy však Citizens musia odohrať 17 zápasov v Premier League.

Ako veľmi bude Laporte chýbať?

Manažéri Premier League sa zvyčajne obávajú, že ich zverenci sa počas reprezentačnej prestávky zrania, ale v prípade Laporteho to bolo iné. Obranca konečne dostal vytúženú pozvánku do seniorskej reprezentácie, z čoho mal Guardiola úprimnú radosť. Svojho zverenca označil ako "najlepšieho vľavo hrajúceho stredného obrancu v Európe".

Didier Deschamps nominoval hráča na kvalifikačné zápasy na Euro 2020, ale potom prišiel spomínaný víkendový zápas a veľmi trpká chvíla pre francúzskeho obrancu.

Laporte v minulej sezóne odohral 49 zápasov vo všetkých súťažiach - najviac zo všetkých hráčov okrem gólmana.

City v sezóne 2018/19 inkasovalo v Premier League iba 23 gólov a jeho pokoj na lopte a rozmanitosť rozohrávok boli dobrým základom pre rozbehnutie ofenzívnych aktivít City. Jeho absencia necháva v zostave belasých veľkú dieru.

Belasých môže jeho zranenie mrzieť o to viac, že bol platným hráčom aj v šestnástke súpera. V minulej sezóne strelil päť gólov, vrátane toho do siete Brightonu počas posledného ligového zápasu sezóny.

Ako belasí Laporteho nahradia?

Keďže je aktuálne Nicolas Otamendi jediným zdravým stredným obrancom, je veľmi pravdepodobné, že si zahrá ihneď po reprezentačnej prestávke v zápase proti nováčikovi z Norwichu.


John Stones nie je na reprezentačnom zraze Anglicka, keďže sa zotavuje po zranení stehna, pre ktoré vynechal ostatné tri zápasy Citizens. Opäť však trénuje a Guardiola minulý týždeň potvrdil, že ak sa nevyskytnú komplikácie, tak by si mohol zahrať už na Carrow Road.

Ak nebude môcť ešte nastúpiť, tak by sa do stredu obrany mohol presunúť defenzívny záložník Fernandinho, ktorý Laporteho nahradil aj v zápase s Brightonom.

Fernandinho si zahral na tejto pozícii aj v dvoch zápasoch minulej sezóny. Bol výborný pri ligovej výhre 3:1 nad Arsenal, ale o 16 dní neskôr sa trápil v zápase proti Schalke, keď súperovi daroval pokutový kop. Dostal pri tom aj žltú kartu, ktorá mu zabránila hrať v odvete.

Okrem Fernandinha už Guardiola veľa možností nemá. Guardiola bol v predsezóne spokojný s napredovaním mladého španielskeho obrancu Erica Garciu a sľúbil mu v novej sezóne viac hracieho času.

Pre 18-ročného mladíka by to bol veľký krok v jeho kariére, keď v prvom tíme nastúpil zatiaľ iba v rámci minulosezónneho Carabao Cup-u. Najprv v oboch zápasoch semifinále s Burtonom a vo štvrťfinále aj proti Leicesteru.

Potom je tu ešte pravý obranca Kyle Walker. Guardiola sa po zranení Laporteho vyjadril, že "ak príde deň, že Kyle Walker bude musieť hrať v strede obrany, tak tam bude hrať". Ocenil tiež výkony Walkera v strede obrany v drese Anglicka na minuloročnom svetovom šampionáte.

Tam však hral vpravo v strednej obrannej trojici a bolo by veľkým riskom zaradiť ho k niekomu do obrannej dvojice, ktorú aktuálne španielsky manažér preferuje.